Dzień dobry,
jesteśmy Fundacja Czułość

Platforma SiostryRonie to element realizowanego przez nas projektu #poroniłam, którego celem jest poprawa sytuacji osób roniących w Polsce.

Skąd wiedziałyśmy, co powinno się tutaj znaleźć? Najpierw przeprowadziłyśmy ogólnopolskie badanie, w którym zapytałyśmy niemal 1500 osób o ich doświadczenie poronienia i potrzeby z nim związane (zapoznaj się z raportem). Część naszego zespołu to również kobiety, które straciły swoje ciąże.

Platforma SiostryRonie to miejsce wsparcia i źródło wiedzy dla osób w trakcie i po poronieniu. Znajdziesz tutaj:

materiały wideo

w których przekazujemy Ci informacje najważniejsze na danym etapie ronienia - wystarczy, że określisz, w którym momencie właśnie jesteś, a filmy ułożą się w dopasowaną, logiczną ścieżkę.

ćwiczenia

które pomogą ukoić emocje i rozluźnić ciało.

testy psychologiczne

dzięki którym sprawdzisz, czy nie doświadczasz objawów depresji lub zespołu stresu pourazowego.

bazę specjalistek i specjalistów

którzy pracują z osobami z doświadczeniem poronienia i są świadome ich potrzeb: położne, doule, psycholożki, psychoterapeutki, psychiatrki, ginekolożki, fizjoterapeutki, celebrantki ceremonii pogrzebowych - wybierz region oraz specjalizację i znajdź swoje wsparcie.

Materiały szkoleniowe dla specjalistów i specjalistek pracujących z osobami w trakcie ronienia.

Badanie ilościowe zrealizowane na próbie celowej 1494 osób po poronieniu, w okresie od marca do lipca 2022 r. Celem ankiety było poznanie doświadczeń związanych z każdym etapem procesu utraty ciąży, a w szczególności zmapowanie często niezaspokojonych potrzeb związanych z działaniami pracowników systemu opieki zdrowotnej, odnoszących się zarówno do zabiegów medycznych, jak i wsparcia psychologicznego, udzielanego pacjentkom.

Partnerzy:

Ciekawość

wsparcie projektowe:
projekt i wdrożenie platformy

Skyverse

wsparcie technologiczne:
wdrożenie platformy

Solski Communications

wsparcie komunikacyjne:
organizacja konferencji prasowej i kontakt z mediami

Cześć Cześć

realizacja materiałów wideo i audio

Żoliborski Dom Kultury

wsparcie lokalowe

Partnerzy medialni: